Monumenty, co tě zvednou ze sedla

Po vyprodané premiéře na Ještědu Road Classics povyšuje na plnohodnotný seriál pro amatérské silniční cyklisty. Svez se v roce 2024 hned třikrát po uzavřených silnicích na ikonická místa různých koutů republiky.

25. května Pálava, 3. srpna Klínovec a 14. září už osvědčený Ještěd. Takový je jízdní řád Road Classics, které přehazuje do režimu plnohodnotného seriálu. Což znamená, že můžeš usilovat nejen o co nejlepší umístění na konkrétní akci, ale i o pozici v celkové klasifikaci třídílného „šampionátu“. Každý monument má mírně odlišný formát a pestrost celého seriálu je tím zajištěna.

Monument Pálava nabídne formát okruhů. A také putování mezi vinicemi, výhledy na ikonický kopec Děvín ze všech možných úhlů a prakticky neustále budete mít před očima moravské moře – vodní nádrž Nové Mlýny.

Další díl seriálu peloton zavede po kouzelných silničkách do tajemných lesů nebo k rašeliništím a zlatým hřebem dne bude závěrečné stoupání na nejvyšší vrchol Krušných hor. Klínovec.

A u Ještědu se toho moc nezmění. Z Liberce do srdce Jizerských hor a pak k nezaměnitelnému architektonickému skvostu.

 "/

Zároveň dáváme účastníkům možnost rozhodnout se před startem monumentu, nebo klidně i po startu, zda ujedou plnou verzi trasy, nebo jim bude stačit zkrácená alternativa. Do pelotonu tak můžou i cyklisté, kteří například mají výkonnostní pochybnosti a v pohodě si vystačí s méně náročnou distancí. Nemáme žádné speciální přihlášky na delší/kratší pouť po monumentech, všichni se hlásí stejně a dostanou identický servis. V rámci dvou formátů Road Classics – závodu a švihu – to znamená, že pokud si závodník cestu do cíle zkrátí, zařadí se mezi švihaře. V klasifikaci varianty závod zůstanou jen ti, kteří objedou kompletní trasu. 

Nejvýhodněji pořídíš startovné do 22. prosince. Zakladatelé – účastníci Road Classics 2023 – mají pro sebe a jednu další osobu speciální cenu 2290 Kč. „Nováčci“ zaplatí 2590 Kč. Od 23. prosince do 31. března platí už pro všechny identická cena 2890 Kč. Od 1. dubna až do chvíle, kdy bude měsíc do závodu, startovné vyjde na 3290 Kč. V posledním měsíci stojí 3 690 Kč a v případě zbývajících volných míst je cena na místě 3 990 Kč.

"/

A proč bys neměl/a chybět v pelotonu, ať už jsou tvé ambice jakékoliv? Protože Road Classics je synonymum pro prémiovou silniční cyklistiku.

Cyklistika má v tuzemsku obrovskou tradici. Doposud ale neexistovala jednotná platforma, která by komplexně zahrnovala vše, co nabízí. Silnička už dávno není jen nástroj pro sportovní výkon nebo závod na čas. Silnička, to je skvělá gastronomie, prostor pro spojení s uměním, designem či módou, ale také pojem s výrazným komunitním přesahem. A právě propojování všech zmíněných oblastí je hlavní myšlenkou projektu Road Classics, který nabídne ucelený koncept zážitků se silničním kolem po celý rok. Objevuj s námi silniční cyklistiku z toho nejlepšího místa. Ze sedla!

Road Classics stojí na několika hlavních pilířích.

Monumenty

Ikonická místa, dechberoucí výhledy, legendární stoupání. Bav se na cestě, která tě překvapí každou zatáčkou. Seriál Road Classics zavede účastníky na ta nejzajímavější místa – monumenty - po celé republice.

Uzavřené silnice

Pojem, který je pro amatérské závody u nás prakticky nedosažitelným luxusem. Všechny monumenty bude možné zdolat s komfortem kompletně uzavřených tras. Bezpečnost účastníků je pro nás na prvním místě.

Dva formáty

Poznávej monumenty v tempu, v jakém uznáš za vhodné. Na Road Classics si můžeš vybrat ze dvou formátů – švih nebo závod. Nechceš se nikam hnát? Nemusíš. Už jen samotná vzdálenost může být náročnou metou. Klidně si zastav na skvělou kávu nebo něco dobrého na zub na bohatě vybavených občerstvovacích stanicích. Pokud si přece jen budeš chtít zazávodit, budeš mít možnost na několika měřených segmentech. Pokud patříš mezi ambicióznější jezdce, rozhodně máš také dveře otevřené a jeď o místo na bedně. Tobě budeme měřit čas od startu do cíle včetně segmentů. Vítáme všechny, protože silnice nás spojuje.

Komunita

Road Classics nabídne zážitky se silničkou po celý rok. Road Classics není jen závod, ale životní styl. Těšit se můžeš na komunitní social rides, workshopy nebo speciální kempy. Propojujeme výkonnostní jezdce s nadšenci, profesionály s amatéry, závodění s překonáním sebe sama. Road Classics je tu pro všechny, kteří to s cyklistikou myslí vážně. Společně #zesedla.