big-arrow

Klínovec 2024

Registruj se
Badge

Klínovec 2024

Tento monument bude boží a krušný zároveň. Vezmeme tě totiž do mystických Krušných hor a hlavními body na trase budou Boží Dar a Klínovec. Zvlněný profil povede po kouzelných silničkách pohraniční oblasti a grandiózní finiš hostí vrchol nacházející se ve výšce 1244 m n.m.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

datum

3. 8. 2024

délka trati

106/57 km

nastoupané metry

2100/1300 m

startovné

3.290

možnosti

švih i závod

PODROBNÉ INFORMACE

Z oblasti u hranic s Rakouskem se přesuneme daleko severozápadním směrem. Sejdeme se na Božím Daru a pak prokličkujeme nádhernými místy v Krušných horách. Čekají na tebe tajemné lesy, rašeliniště, a pod koly krásné silnice.

Na konci krušnohorské pouti pak narazíš na monument v podobě nejvyšší hory celého pohoří. Stoupání na Klínovec se podle předpokladů stane hlavní vrchařským segmentem celého dne.

Pokud se coby švihař/švihařka nebudeš cítit na kompletní porci kilometrů a nastoupaných výškových metrů, můžeš se klidně po startu rozhodnout, že zvolíš kratší alternativu trasy.

Dva formáty: švih a závod

Chceš si užít uzavřené silnice, pestrou trasu plnou krásných míst a odpočinout si na občerstvovačkách? Pak pro tebe máme formát švih.

Máš rád velké výzvy a kafe si chceš nechat až jako odměnu po projetí cílem? Potom zvol druhý formát, jeď pilu a stlač celkový čas na minimum.

Klasifikace švihu a závodu

Účastníci a účastnice závodu jedou na celkové pořadí i pořadí na prémiích/segmentech. „Švihaři“ si zvolili švih, protože nepotřebují nahánět sekundy a upřednostňují pohodu na uzavřených silnicích. Čas jim samozřejmě změříme, ale nebudeme vytvářet konečnou klasifikaci. Nicméně i tak nabízíme prvek soutěživosti – zaměř se na segmenty.

Koho vyhlašujeme

U závodu vyhlašujeme tři nejlepší muže a tři nejlepší ženy. Zároveň další vítěz a vítězka vzejde ze segmentů – sčítáme čas z úseků Merklín-Pernink, Nové Hamry-Vlčí hora a Boží Dar-Klínovec. I švih bude mít krále a královnu segmentů. Různé věkové kategorie ani pro jeden z formátů nevedeme.

Parkování

Parkuješ přímo u zázemí na Božím Daru. Auto necháš ZDE na rozsáhlých plochách u velkého kruhového objezdu.

Servis

Můžeš využít servis v zázemí i na trase. Samozřejmostí jsou úschovna kol, myčka kol, sprchy, jídelna. A rozhodně se můžeš těšit na několilk luxusně vybavených občerstvovaček, u kterých rád/a zastavíš. 

Gravel kola

S gravelovým kolem na Road Classics samozřejmě můžeš. Jako bys jel/a na silničce.

Cena závodu

Ať už si vyberete jakýkoliv ze dvou formátů

  • do 22. 12. zaplatíte 2590 Kč/zakladatelé 2290 Kč
  • do 31. 3. 2890 Kč
  • do 3. 7. 3290 Kč
  • do 31.7. 3690 Kč
  • na místě 3990 Kč

Tady už na tebe čekají delší kopce než na Pálavě. Na krušnohorských silnicích mezi krásnými lesy, lukami, vřesovišti nebo rašeliništi nastoupáš během 106 kilometrů přes 2000 metrů. Monument se základnou na Božím Daru bude velkou výzvou a přípravou na Ještěd.

Stejně jako na Jižní Moravě máme i v případě Klínovce připravenou kratší – 57km – alternativu trasy. Na tu se dopředu nijak neregistruješ, pro umazání vzdálenosti se můžeš rozhodnout klidně až po startu. Zároveň se zkratkou vydají i ti, co zaostanou před Oldřichovem za limitem, který je nastavený na 19,5 km/h. Rozhodující křižovatka se nachází na 26. kilometru, přičemž na prvních 15 km budeš prakticky jen klesat.

Tři vrchařské segmenty v čele s Klínovcem budou stát v cestě všem.

Pokud se účastníci přihlášení na formát závod vydají kratší cestou, budou po finiši automaticky klasifikování jako švihaři. 

Zvětšit mapu

GPX

 

 

 

Detailní harmonogram upřesníme později.
Dopravní omezení zveřejníme později.