big-arrow

Ještěd 2024

Registruj se
Badge

Ještěd 2024

Raketou na Mars? Už víte, že my preferujeme na kole k raketě – stříbrné, fascinující a hlídkující nad Libercem. V samotném srdci severočeské metropole peloton klasiků odstartuje, aby ze sedla silničky pokořil ta nejkrásnější místa Jizerských hor. Cyklistická pouť vyvrcholí ikonickým stoupáním na definici monumentu – Ještěd.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

datum

14. 9. 2024

délka trati

107 km

nastoupané metry

2350 m

startovné

3.290

možnosti

švih i závod

PODROBNÉ INFORMACE

Pro naše zakladatele půjde o už osvědčený monument. Z Liberce nabere peloton směr Bedřichov a zapluje do Jizerských hor. Grandiózní finiš obstará špičatý vrchol čnící nad severočeskou metropolí.

Dva formáty: švih a závod

Chceš si užít uzavřené silnice, pestrou trasu plnou krásných míst a odpočinout si na občerstvovačkách? Pak pro tebe máme formát švih.

Máš rád velké výzvy a kafe si chceš nechat až jako odměnu po projetí cílem? Potom zvol druhý formát, jeď pilu a stlač celkový čas na minimum.

Klasifikace švihu a závodu

Účastníci a účastnice závodu jedou na celkové pořadí i pořadí na prémiích/segmentech. „Švihaři“ si zvolili švih, protože nepotřebují nahánět sekundy a upřednostňují pohodu na uzavřených silnicích. Čas jim samozřejmě změříme, ale nebudeme vytvářet konečnou klasifikaci. Nicméně i tak nabízíme prvek soutěživosti – zaměř se na segmenty.

Koho vyhlašujeme

U závodu vyhlašujeme tři nejlepší muže a tři nejlepší ženy. Zároveň další vítěz a vítězka vzejde ze segmentů – sčítáme čas z vrchařských spurterských segmentů. I švih bude mít krále a královnu segmentů. Různé věkové kategorie ani pro jeden z formátů nevedeme.

Servis a služby

Můžeš využít servis v zázemí i na trase. Samozřejmostí jsou úschovna kol, myčka kol, sprchy, jídelna. A rozhodně se můžeš těšit na několilk luxusně vybavených občerstvovaček, u kterých rád/a zastavíš. 

Půjčení kola

I když nevlastníš silničku, neznamená to stopku pro tvoji účast. Díky partnerství s Alltraining.cz si můžeš dopředu zarezervovat a v zázemí akce dočasně převzít kolo BMC nebo Colnago. Půjčení si zajistiš TADY.

Gravel kola

S gravelovým kolem na Road Classics samozřejmě můžeš. Jako bys jel/a na silničce.

Cena závodu

Ať už si vyberete jakýkoliv ze dvou formátů

  • do 22. 12. zaplatíte 2590 Kč/zakladatelé 2290 Kč
  • do 31. 3. 2890 Kč
  • do 14. 8. 3290 Kč
  • do 11. 9. 3690 Kč
  • na místě 3990 Kč

Rok se mění, trasa zůstává. Ještěd bude mít stejnou podobu, která klasiky-zakladatele v září 2023 unavila, ale dle reakcí především oslnila. Vydáš se z Liberce přes Bedřichov do srdce Jizerek, pak i skrze Lázně Libverda nebo Raspenavu směr Kryštofovo Údolí a posléze už granfinále v podobě stoupání na majestátní Ještěd. Monumentální pouť uzavřeš už neměřeným dojezdem zpět na liberecké náměstí Dr. Edvarda Beneše.

Zvětšit mapu

GPX

 

Detailní harmonogram upřesníme později.
Dopravní omezení zveřejníme později.