Pálava 2024

Registruj se
Badge

Pálava 2024

Tato Pálava má krásné podtóny, její chuť sedne kdejakému klasikovi, byť nemůžeme vyloučit přítomnost kyseliny mléčné. Poznej populární vinařskou oblast ze sedla. Podíváme se do okolí Lednice a Valtic a především budeme kroužit kolem pálavského monumentu jménem Děvín s výhledky na moravské moře – vodní nádrž Nové Mlýny.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

datum

25. 5. 2024

délka trati

143/64 km

nastoupané metry

1550/750 m

startovné

od 2.590

možnosti

švih i závod

PODROBNÉ INFORMACE

Seriál startujeme rozdáváním cyklistických zážitků na Jižní Moravě. Projedeš kolem nespočtu vinohradů a pálavský monument Děvín budeš mít neustále na obzoru. Oproti následujícím horským monumentům tě nečeká tolik vrchařských výzev, ale rozhodně nepůjde o pouhou jízdu po rovině.

A rovněž oproti dvěma zbylým monumentům přicházíme s trasou, která tě zavede na okruh. Pokud zvolíš švih, můžeš si vybrat, jestli budeš v lednicko-valtickém okolí a na Pálavě kroužit delší dobu, nebo se vydáš do cíle dříve. V případě, že preferuješ závod, jedeš kompletní trasu.

Dva formáty: švih a závod

Chceš si užít uzavřené silnice, pestrou trasu plnou krásných míst a odpočinout si na občerstvovačkách? Pak pro tebe máme formát švih.

Máš rád velké výzvy a kafe si chceš nechat až jako odměnu po projetí cílem? Potom zvol druhý formát, jeď pilu a stlač celkový čas na minimum.

Klasifikace švihu a závodu

Účastníci a účastnice závodu jedou na celkové pořadí i pořadí na prémiích/segmentech. „Švihaři“ si zvolili švih, protože nepotřebují nahánět sekundy a upřednostňují pohodu na uzavřených silnicích. Čas jim samozřejmě změříme, ale nebudeme vytvářet konečnou klasifikaci. Nicméně i tak nabízíme prvek soutěživosti – zaměř se na segmenty.

Koho vyhlašujeme

U závodu vyhlašujeme tři nejlepší muže a tři nejlepší ženy. Zároveň další vítěz a vítězka vzejde ze segmentů – sčítáme získané body ze dvou vrchařských a jednoho spurterského. I švih bude mít krále a královnu segmentů. Různé věkové kategorie ani pro jeden z formátů nevedeme.

Servis

Můžeš využít servis v zázemí i na trase. Samozřejmostí jsou úschovna kol, myčka kol, sprchy, jídelna. A rozhodně se můžeš těšit na několilk luxusně vybavených občerstvovaček, u kterých rád/a zastavíš. 

Gravel kola

S gravelovým kolem na Road Classics samozřejmě můžeš. Jako bys jel/a na silničce.

Cena závodu

Ať už si vyberete jakýkoliv ze dvou formátů

  • do 22. 12. zaplatíte 2590 Kč/zakladatelé 2290 Kč
  • do 31. 3. 2890 Kč
  • do 25. 4. 3290 Kč
  • do 22. 5. 3690 Kč
  • na místě 3990 Kč

Chceme, aby si naše monumenty užili ti, co chovají lásku k silničnímu kolu už dlouhou dobu, i ti, co tuto lásku teprve objevují nebo rozvíjí. A je nám jasné, že porce 143 kilometrů není takzvaně „zadarmo“.

Proto si můžeš vybrat, jestli absolvuješ kompletní trasu, nebo zvolíš kratší alternativu. Nic nám nemusíš dopředu hlásit, rozhodni se klidně až v den monumentu. Registrace probíhá bez ohledu na trasu, dostaneš stejný servis, stejné služby, medaile v cíli čeká na všechny. Jen pokud se přihlásíš na závod a nakonec se rozhodneš – nebo budeš kvůli limitu muset – jet kratší variantu, automaticky spadáš do kategorie švih.

Všichni nejprve projedou postupně Milovicemi, Pavlovem, vrchařskou prémií končící v Klentnici a Mikulovem.

Pokud při návratu do Milovic nemáš problém, potřebuješ pořádný nášup kilometrů a držíš si rychlostní průměr nad 24 km/h, čeká tě dvakrát velký okruh Milovice-Zaječí-Strachotín-Dolní Věstonice-Pavlov-Klentnice-Milovice i s dalšími pokusy na vrchařské prémii. Dohromady zapíšeš 1550 výškových metrů. 

V případě, že nemáš potřebnou rychlost nebo si v pohodě vystačíš s malým okruhem Milovice-Pavlov-Klentnice-Mikulov-Milovice, v Milovicích se rovnou vydáš k ostrému finiši u kolonády Reistna a nepokračuješ směr Zaječí. Celkem najedeš 64 km a nastoupáš 750 m.

Zvětšit mapu

GPX

 

Detailní harmonogram upřesníme později.
Dopravní omezení zveřejníme později.