Důležité informace k Road Classics

VýsledkyFotky ze závodu

Zavřít infobar

Monumenty, co tě zvednou ze sedla

Načerpej více informací o novém seriálu Road Classics, který tě po uzavřených silnicích vezme na ikonická místa České republiky.

Synonymum pro prémiovou silniční cyklistiku. To je Road Classics.

Cyklistika má v tuzemsku obrovskou tradici. Doposud ale neexistovala jednotná platforma, která by komplexně zahrnovala vše, co nabízí. Silnička už dávno není jen nástroj pro sportovní výkon nebo závod na čas. Silnička, to je skvělá gastronomie, prostor pro spojení s uměním, designem či módou, ale také pojem s výrazným komunitním přesahem. A právě propojování všech zmíněných oblastí je hlavní myšlenkou projektu Road Classics, který nabídne ucelený koncept zážitků se silničním kolem po celý rok. Objevuj s námi silniční cyklistiku z toho nejlepšího místa. Ze sedla!

Road Classics stojí na několika hlavních pilířích.

Monumenty

Ikonická místa, dechberoucí výhledy, legendární stoupání. Bav se na cestě, která tě překvapí každou zatáčkou. Seriál Road Classics zavede účastníky na ta nejzajímavější místa – monumenty - po celé republice.

Uzavřené silnice

Pojem, který je pro amatérské závody u nás prakticky nedosažitelným luxusem. Všechny monumenty bude možné zdolat s komfortem kompletně uzavřených tras. Bezpečnost účastníků je pro nás na prvním místě.

Dva formáty

Poznávej monumenty v tempu, v jakém uznáš za vhodné. Na Road Classics si můžeš vybrat ze dvou formátů – švih nebo závod. Nechceš se nikam hnát? Nemusíš. Už jen samotná vzdálenost může být náročnou metou. Klidně si zastav na skvělou kávu nebo něco dobrého na zub na bohatě vybavených občerstvovacích stanicích. Pokud si přece jen budeš chtít zazávodit, budeš mít možnost na několika měřených segmentech. Pokud patříš mezi ambicióznější jezdce, rozhodně máš také dveře otevřené a jeď o místo na bedně. Tobě budeme měřit čas od startu do cíle včetně segmentů. Vítáme všechny, protože silnice nás spojuje.

Komunita

Road Classics nabídne zážitky se silničkou po celý rok. Road Classics není jen závod, ale životní styl. Těšit se můžeš na komunitní social rides, workshopy nebo speciální kempy. Propojujeme výkonnostní jezdce s nadšenci, profesionály s amatéry, závodění s překonáním sebe sama. Road Classics je tu pro všechny, kteří to s cyklistikou myslí vážně. Společně #zesedla.