Komunita

Chceme, aby Road Classics spojovalo všechny, kteří chovají lásku k silničce. Poznej blíže ostatní klasiky, naše spřátelené kluby, jejich filozofii a některá místa, ve kterých se můžeš při švihu zastavit nejen na kafe.

O čem jsou pravidelný club rides klubu ACL především? O setkávání s lidmi, kamarádství, objevování nových míst, ale taky o gentlemanství v pelotonu, zdravém duchu a jitření mysli.

Klubový vyjížďky jsou otevřený všem, je jedno, jestli máš zaplacený členství, trénuješ nebo lítáš pro radost, kolo máš poladěný do posledního detailu nebo jezdíš na fávu po tatovi. Sem tam skupina počká na kopci, sem tam se někdo utrhne, ale jedno je jasný — nikdo ti nikam neujede a než řekneš svým kolegům a kolegyním zdar, dáš si se všema dojezdový pivo a dobrý jídlo.

Všechny asfaltí akce najdeš tady, v sezoně se pravidelně vyráží z naší klubovny na Pellicově 5 v Brně každej pátek v 5. Tady se pak dozvíš všechno o výhodách členství. Stay tuned, letos chystáme celou řadu parádních novinek!

www.asphaltcyclinglab.cc

Asphalt Cycling Lab

Silniční a horská cyklistika se stala kultovní záležitostí pro mnohé z nás. Už to nejsou jen víkendové rekreační projížďky na kole s partnerem a rodinou, ale často organizované společné komunitní vyjížďky, nejednoho cycling clubu nebo kavárny v Česku.

Komunita Holky na kole roste každým dnem. Spojuje nás stejný zájem a vášeň pro cyklistiku. V uzavřené facebookové skupině pouze pro ženy s původním názvem #holkynakolevpraze založené v roce 2015 potkáš holky jako jsi ty sama. Holky, které mají ty stejné otázky, jaké se ti zrovna honí hlavou, a to poslední, co bys chtěla, je hledat odpovědi někde na Googlu. Přidej se k nám a pojďme společně budovat něco jedinečného!

Tvoje Holky na kole ♥

Holky na kole

Ride. Meet. Explore since 2021.

Jsme zlínský cyklistický klub, který věří, že cyklistika by měla být o objevování nových míst, potkávání nových lidí a podpoře místní komunity a jejich lidí. Už 3 roky tak jezdíme Okolo Zlína s cílem podporovat místní cyklistiku, nadchnout další lidi do té posedlosti a zároveň milujeme rides napříč ČR a SK s dalšími kluby.

Okolo.cc

Nejaktivnější cyklokomunita v Praze. Bezpečnost. Ohleduplnost. Chuť se zlepšovat. To jsou hodnoty našich společných vyjížděk. Pilujeme techniku, etiketu, plynulou jízdu v balíku i v městském provozu. Jsme hrdým garantem bezpečnosti Road Classics HUBu.

V Pavé Cycles na pražském Žižkově taky najdete profesionální servis a dílnu, ve které stavíme a upgradujeme silniční a gravelové rakety přesně podle vašich představ. Nekonečný „tech-talk“ o nových kolech, komponentech i aktuálních trendech. A hlavně skvělou partu lidí se společnými zájmy ať už se jedná o cyklistiku, kulturu a umění, business nebo aktuální dění… Pavéčko je prostě srdcovka.

Pavé Cycles

Je ženský sportovní (hl. cyklistický a lyžařský) klub založený v létě 2022. Věnujeme se hlavně silniční cyklistice a běžkám, ale máme už i gravel a MTB sekci, běžeckou sekci, plaveckou sekci, jógovou partu i skupinu na boulder. Zkrátka nás to spolu baví.

Nyní máme 40 core členek a dalších cca 200 má náš Strava klub, kde vypisujeme veřejné vyjížďky. Máme mezi sebou architektky, doktorky, ředitelky, šéfkuchařky, maminky od dětí, studentky, političky, ajťačky i vědkyně.

Sport je stále v mnoha ohledech doménou mužů. Dodáváme sebevědomí ženám, učíme je a sdílíme radost z nových zážitků, vazeb a zkušeností. Zároveň coby expertní panel pomáháme organizátorům sportovních eventů zvýšit počet žen na startu a dělat sportovní akce více women-friendly. Společně se snažíme změnit pravidla hry, popularizovat ženský sport a zvýšit motivaci i účast žen.

Kromě pravidelných popracovních vyjížděk, které se konají každý čtvrtek ve dvou rychlostních skupinách, pořádáme víkendové jízdy, dlouhé jízdy (např. do Drážďan, na Ještěd), víkendová i týdenní soustředění a jezdíme i na závody. Každou vyjížďku vede jiná žena a je na ní, kudy ji naplánuje, takže prozkoumáváme postupně celé okolí Prahy.

Společně dokazujeme, že ženy na kole jezdí a že tu cyklistiku (narozdíl od sebe) berou zatraceně vážně.

Letos povedeme ženské vyjížďky ve spolupráci s Road Classics a SBCR a zúčastníme se též všech monumentů. Sledujte naše dobrodružství na Instagramu, nebo se připojte do Strava klubu a pojďte se s námi projet!

Prague Mountain Sisters

Hledáte neobyčejný zážitek? Vítejte v Radotíně.

Nejsme pouhá prodejna. Jsme zázemím nadšených cyklistů a cyklistek, útočištěm místních obyvatel a rodin s dětmi, které zde chtějí kvalitně strávit společný čas. Vychutnejte si moderní gastronomii ve VELO restaurantu nebo zrelaxujte s výběrovou kávou z našeho letního Trilobit baru.

„Štěstí je skutečné, jen je-li sdíleno.“

Myšlenka, která nás přivedla k aktivnímu budování komunity. A tak vznikly #SBCRide - námi organizované vyjížďky v okolí Radotína, na kterých potkáte stejné nadšence a užijete si příjemné chvíle v sedle.

Vytvořili jsme místo, ve kterém je život.

Ski a Bike Centrum Radotín

Jsme M1 Project, smíchovský chrám cyklistiky. Na velkorysém prostoru s hlídaným parkováním můžete vybírat z kol značek TREK, Pinarello a Bianchi. Jsme FlagshipStore TREK.

Servisní zázemí
Náš špičkový servis s high-tech servisním zázemím zaručí, že vaše kolo bude seřízené jak švýcarské hodinky a poletí jako raketa.

V naší půjčovně nebo testcentru si můžete půjčit aktuální modely kol TREK a sami zjistit, který model vašemu pojetí cyklistiky vyhovuje nejvíce.

Žijeme cyklistikou!
Všichni v M1 Project jezdíme na kole a baví nás to! Potkáte u nás nadšené silničáře, certifikované instruktory MTB, i gravelisty a bikepackery. Rádi se s vámi o ně podělíme na prodejně, nebo během akcí a kempů, které pořádáme!

M1 Project

Bohemian Coffee House v Rumburku je nejsevernější kavárnou v Česku, kam se můžete s kolem vydat za výběrovou kávou. Cyklistikou to tu žije celoročně. Od majitelů zjistíte tipy na nejlepší vyjížďky do Českého Švýcarska a Lužických hor. V létě každoročně vystavují historická silniční kola a pořádají besedy k příležitosti legendárního závodu Tour de Zeleňák. Samozřejmostí je možnost vzít si kolo dovnitř, kde najdete vyhrazené stání pro váš milovaný stroj.

Bohemian Coffee House

Domestique je koncept pro lidi, kteří mají rádi dobrou společnost, zdravé a kvalitní jídlo, nápoje a také cyklistiku všeho druhu.

Domestique Bistro je prostor na Smíchově, Za Ženskými domovy 124/3, který jsme vybudovali doslova na kusu hlíny, a to jako kontejnerovou stavbu. Kolem nás rostou obrovské nové budovy projektu Smíchov City, kde brzy očekáváme sousedy, ulice a spoustu života. Bistro má denní provoz a krom nabídky pro všechny sousedy, kolemjdoucí i jinak cestující, se výborné hodí i pro organizaci akcí a večírků všeho druhu.

Domestique Bistro je ideálním místem pro setkávání cyklistů, sledování cyklistických závodů nebo jako místo pro začátek a konec tréninku nebo vyjížďky.

Domestique Bistro

Zastavte se k nám doplnit kofein, cukry a nebo jen vodu do bidonu. V naší rodinné kavárně veloCAFÉ zastáváme jednoduchou filosofii postavenou na nabídce špičkové kávy a domácích produktů připravených z kvalitních surovin, dle tradičních receptur. To vše v zajímavém interiéru historického domu ze 17. století na Velkém náměstí v Kroměříži. Za vznikem názvu veloCAFÉ stojí dvě velké vášně:

cyklistika – latinský výraz velocipede

káva – francouzský výraz café

Ke všem sportům, ale především k silniční cyklistice, máme velmi blízko. Pořádáme společné "švihy", besedy se známými cyklisty, výstavy obrazů a fotografií na téma cyklistiky. Podporujeme lokální sportovní akce, především triatlony a bikemaratony.

veloCAFÉ

Vášeň pro cyklistiku s elegantním designem se v pražském Braníku potkává s výběrovou kávou. VELOKLASIK je cyklobutik s nabídkou špičkového oblečení a doplňků francouzské značky Café du Cycliste, který se v jednom prostoru přirozeně doplňuje se stylovou kavárnou CAFÉ VELOKLASIK. Hezky se tu prolínají dva cyklistické světy.

Ať už se chystáte na náročný výlet nebo pohodovou projížďku městem, tady si vyberete nejen oblečení na kolo, které je funkční, pohodlné a stylové – je francouzsky „šik“. A po cyklo vyjížďce si můžete odpočinout v kavárně se zahrádkou a s posezením pod stromy v přilehlém parčíku. VELOKLASIK je blízko páteřní cyklostezky podél Vltavy. Jednoduché.

Najdete nás i na Facebooku a Instagramu.

VELOKLASIK a Café Veloklasik

Multifunkční areál Kolovna ZOOna mezi ZOOlogickou zahradou a cyklostezkou nabízí ideální zázemí pro cyklisty. Pravidelně se zde střetávají cyklisté před švihem, dobíjí baterky v Únětickém stánku po vyjížďce nebo se zde střetávají na některé z akcí pořádaných Kolovnou. Kolovna pravidelně organizuje cyklistické vyjížďky různých výkonností, cyklo kempy, servisní workshopy a spoustu dalších akcí (viz kalendář akcí).

Čekají zde na vás netradiční vnitřní prostory cyklistické prodejny Kolovna v kombinaci s rozsáhlým venkovním areálem industriálního charakteru, kde na vás dýchne původní atmosféra z dob Trojského pivovaru. Areál slouží jako místo k setkávání obyvatel Troje a konání akcí už od roku 1928, kdy se zde konaly první sokolské slavnosti. Ambicí Kolovny je vdechnout areálu nový život a pokračovat v historické tradici budování komunitního života v srdci Troje. Kromě specializované cyklistické prodejny Kolovna je součástí areálu půjčovna kol (městských elektrokol, prémiových sportovních kol) a P&D (parkovací a dobíjecí stanice) pro kola a elektrokola.

Kolovna

Skvělá výběrovka, vlastní pečivo (sladké i slané) a nápadité brunche. K tomu přidejte lokální funky naturální vína a skvělou atmosféru. To je MOJI café. Kavárna v Mikulově, na úžasné Pálavě, jen kousek od náměstí. Moji znamená moravsky “mí” (moji přátelé) a taky MOnika a JIrka. Manželský pár se po letech úspěšného podnikání na pražské gastroscéně přesunul zpět na Moravu, odkud pochází. A vytvořil tu nový podnik, do kterého tu majitelé dávají opravdové srdce a veškerou energii. A je to znát. V MOJI café dostanete super espresso i filtr. Velké oblibě se těší jejich velmi silné cold brew, na kterém si nový podnik zakládá. Kafe od lokálních pražíren vás určitě nezklame.

Nabídka jídel a sladkého se pravidelně střídá. Vždy však můžete počítat s tím, že v MOJI kladou důraz na sezonnost a lokálnost. A drtivou většinu věcí si k kavárně vyrábějí sami - kimchi, miso karamel nebo třeba chimichurri či fermentovaný květák.

Víno je tu natolik zajímavé a jiné, že nezůstanete u jedné skleničky. Přijďte nasát uvolněnou atmosféru. Ucítíte ji už při vstupu.

MOJI café