8/4/2024

Srdcem na kole Českem: Objevte kouzlo Pálavy

Cyklistika je nejen sport, ale i cesta k objevování nových horizontů a k poznávání krás naší země z jedinečné perspektivy. Kniha "Srdcem na kole Českem" představuje průvodce po nejkrásnějších cyklistických trasách České republiky, a mezi jejími stránkami se skrývá i kapitola věnovaná Pálavě, kterou pro vás jako ambasador pro okolí Brna připravil Vojtěch Řepa.

Autor
Autor: Srdcem na kole Českem 2 minuty čtení
ROAD CLASSICS HUB Magazín Ostatní

„Jih od Brna je Vojtova srdcovka. Rád se sem vrací a trénoval tu opravdu často,“ píše se v knize. Vojtěch zdůrazňuje, že oblast nabízí „takřka nekonečné možnosti při tvorbě tréninku či projížďky.“ Jeho slova nám přibližují, proč je Pálava ideálním místem pro každého cyklistu: „Mezi každou vinicí je nějaká spojovačka, mezi každou vesnicí taky. Najdete tu zapadlé silničky vhodné pro silniční kolo, ale i cesty spíše pro gravel bike. Mám rád obojí, hlavně že tam není provoz.“

Krásná Pálava zachycená objektivem Petra Hricka

Vojtěch také rozptyluje mýtus, že jih od Brna je pouze rovinatý. „Zvlněné je to třeba kolem Hustopečí nebo ke konci trasy u Silůvky a Prštic," vysvětluje a dodává, že si raději vybírá trasy přes kopce. "Ono by se to dalo asi objet po rovině, ale já mám celkem rád při jízdě nějaké ty výhledy, tak si to radši namotám někam přes kopec, když to jde,“ říká Vojtěch a ujišťuje, že „zdejších kopců se ale rozhodně nemusí nikdo obávat.“

Tato kniha však není jen o Pálavě. Je to pozvánka k objevování celé České republiky. Od severu po jih, od východu na západ, „Srdcem na kole Českem“ vás provede místy, která možná znáte jen z mapy, ale po jejichž prozkoumání na kole se vám navždy vryjí do paměti.

Kniha Srdcem na kole Českem stylově představuje oblíbené trasy cyklistických osobností/Petr Hricko

Tato publikace nabízí jedinečnou příležitost objevit skryté krásy České republiky a zároveň se připravit na jeden z monumentů Road Classics. Uvnitř najdete cenné rady od čtrnácti ambasadorů, jak si cyklistiku užít naplno, ať už se vydáte na cestu sami, s rodinou, nebo přáteli.

Přidejte se k nám a nechte se vést srdcem na kole Českem. Objevte nové trasy, nové příběhy a možná i nové stránky sebe sama. „Srdcem na kole Českem“ není jen o cyklistice; je to o cestě za dobrodružstvím, které začíná právě teď.

Vojtěch Řepa na silnici vedoucí přes Nové Mlýny/Petr Hricko

Autor fotografií: Petr Hricko