4/4/2024

Jak na větší pohodlí při jízdě? #1

Nohy jsou hnacím motorem každého cyklisty, proto je potřeba o ně řádně pečovat. Jedním z faktorů, které mohou výrazně ovlivnit, jak se v sedle cítíte, je to, do čeho se opírá vaše chodidlo. Tím jsou nepochybně kvalitní tretry. Ovšem velmi důležité je právě to, co se nachází uvnitř nich. V tom nejlepším případě by to měly být kvalitní ortopedické sportovní vložky, pomohou totiž dosáhnout lepšího pohodlí i výkonu při sportu, a dokonce jsou prevencí proti zranění.

Autor
Autor: Pedag 2 minuty čtení
ROAD CLASSICS HUB Edukace Ostatní

Pro jízdu na kole jsou ideální ultralehké vložky pedag Power. Díky své minimální tloušťce mohou být součástí téměř jakýchkoliv treter, v případě potřeby je navíc můžete bez obav zastřihnout. Sportovní vložky Power můžete využít pro všechny silové a rychlostní sporty, například pro cyklistiku, lyžování, fotbal, in-line bruslení nebo atletiku. Výhodou je, že je můžete libovolně přesouvat z jednoho páru bot do druhého.

Co všechno konkrétně sportovní vložky pedag Power ovlivňují?

1. Pohodlí a výkon: Podpora podélné klenby, která je součástí vložky Power, snižuje únavu nohou a bolest chodidel, čímž zvyšuje komfort při šlapání. Patní miska společně s korekcí klenby pak stabilizují chodidlo, díky tomu dochází k zlepšení přenosu síly, lepší efektivitě šlapání a celkově k lepší kontrole nad kolem. Správné rozložení tlaku na chodidla pomáhá předcházet také vzniku otlaků a puchýřů.

2. Prevence zranění: Vložky Power díky tlumení nárazů chrání nohy a klouby před nadměrným zatížením. Vyvarovat se tak můžete nepříjemnostem, které můžete při dlouhodobém působení zátěže na vaše tělo zaznamenat. Patří mezi ně syndrom patní ostruhy neboli plantární fasciitida, bolesti holení (tzv. shin splints), bolesti kloubů, ale i mnohé další.

Malý tip na závěr:

Stejně jako je důležitá opora chodidel při podávání maximálního výkonu, je důležitá i opora v době regenerace. Tedy ve chvílích, kdy zrovna nejedeme na plný plyn, ale přesto se věnujeme aktivním činnostem, ať už těm méně nebo více náročným. Vaše nohy by zkrátka měly být hýčkány za všech okolností, aby byly na podávání výkonu připraveny v té nejlepší kondici. Pro všechny, kteří žijí aktivním životním stylem a chtějí svému tělu dopřát ten správný komfort, je správnou volbou Viva Sport. Tato ortopedická vložka s patentovanou konstrukcí Viva® vás potěší podporou příčné i podélné klenby, speciálním odpružením na patě a v neposlední řadě povrchem, který tlumí došlap každého kroku a přináší opravdové pohodlí.