28/6/2023

Pilíře Road Classics

Ikonická místa. Dechberoucí trasy. Uzavřené silnice. Gastronomické zážitky. Špičkový servis. Komunita. Na scénu přichází cyklistický seriál Road Classics s jasným cílem nabídnout tradiční disciplínu v netradičním pojetí. Amatérské jezdce na jednotlivých akcích –⁠ monumentech –⁠ zatáhne do nejzajímavějších koutů České republiky a pro premiéru si vybral Jizerské hory, Liberec a jedinečný Ještěd.

Autor
2 minuty čtení

„Silniční cyklistika jako životní styl. Silniční cyklistika na úrovni. Chceme nabídnout něco, co v českém prostředí dosud chybělo a zároveň něco, po čem je v posledních letech nejen u nás značná poptávka,“ zmiňuje šéf projektu Jan Hejda.

Cyklistika – obzvláště ta silniční – má v tuzemsku obrovskou tradici. „Ale paradoxně neexistuje jednotná platforma, která by komplexně zahrnovala vše, co nabízí. Silnička už dávno není jen nástroj pro sportovní výkon nebo závod na čas. Silnička, to je skvělá gastronomie, prostor pro spojení s uměním, designem či módou, ale také pojem s výrazným komunitním přesahem. A právě propojování všech zmíněných oblastí je hlavní myšlenkou projektu Road Classics, který nabídne ucelený koncept zážitků se silničním kolem v podstatě po celý rok,“ doplňuje Jan Hejda k novince pro amatérské cyklisty.

Ti si v rámci monumentů mohou vybrat ze dvou formátů –⁠ uvolněného švihu, který si lze zpestřit měřenými segmenty, a plnohodnotného závodu s několika prémiemi. Místo v pelotonu si tedy najdou jak ti, kteří si chtějí vyjet místo na bedně, tak ti, kteří nikam nespěchají a jen délka trasy kolem 100 km spolu s převýšením přes 2300 m je pro ně výzvou, kterou teď mají možnost pokořit ve speciálních – a zejména bezpečných – kulisách uzavřených silnic. Opomenuti nebudou ani vyznavači e-kol.

Peloton Road Classics se dá poprvé do pohybu už letos 16. září v Liberci. Projede ikonickými místy Jizerských hor a vrcholem bude dobývání severočeské „rakety“ dohlížející na okolí – Ještědu. Navíc v době oslav 50. výročí od otevření působivé stavby. Půjde o předkrm před dalším ročníkem, kdy seriál nabídne již plnohodnotný formát seriálu s několika monumenty po celé republice.

Za projektem stojí sportovně marketingová agentura RAUL!, která seriálem Road Classics rozšiřuje rodinu úspěšných eventů v čele s Jizerskou 50, Běhej lesy, Ostrava Beach Pro nebo SkiTour.

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Posedla natáčí podcast před publikem. A Road Classics je u toho!
14. února 2024

Už 26. února se můžeš těšit na akci, jejíž součástí bude i Road Classics. Náš partner, výrobce...

zobrazit více
3-2-1 jedeme! Zapoj se do zimní výzvy
23. ledna 2024

Venku může být počasí, že by psa nevyhnal, ale správný cyklista si nevybírá. Zapoj se do zimní výzvy #SBCRWinter321, kterou jsme pro tebe...

zobrazit více
Lubor Tesař: Spokojenost účastníků je tou nejlepší odměnou
12. prosince 2023

Prožil úspěšnou kariéru v silničkářském profipelotonu, ze které vyčnívá především medaile z...

zobrazit více
Pálava, Klínovec a Ještěd. Registrace na rok 2024 spuštěny!
5. prosince 2023

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane...

zobrazit více
Akční lyžování na Ještědu pro účastníky Road Classics
12. října 2023

Aktuální počasí naštěstí ještě umožňuje brát silničku na rande. Ale chtě nechtě se blíží...

zobrazit více