5/12/2023

Pálava, Klínovec a Ještěd. Registrace na rok 2024 spuštěny!

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane plnohodnotný seriál. V roce 2024 zážitkově laděná událost postupně zamíří na Jižní Moravu, do Krušných hor a sezonu uzavře návratem na Ještěd. Díky kratším alternativám hlavních tras nabízí seriál možnost zúčastnit se ještě širšímu spektru cyklistické veřejnosti. Registrace jsou nyní spuštěny.

Autor
2 minuty čtení

Vyprodaná zářijová premiéra Road Classics s finišem na Ještědu doložila, že je v tuzemsku velká poptávka po prémiové silniční cyklistice. Proto v příštím roce vyrukuje Road Classics hned se třemi závody, na které je možné se nyní registrovat.

Seriál s podtitulem „monumenty, co tě zvednou ze sedla“ začne 25. května jihomoravskou edicí. Ta se bude odehrávat ve formátu atraktivního okruhu, který zavede účastníky přímo do centra vinařského regionu Pálava. 

Zážitek mezi vinicemi | Road Classics

Pokračování seriálu najde domov 3. srpna v Krušných horách. Pouť pohořím začne v Božím Daru a peloton se vydá západním směrem třeba i do zapomenuté oblasti kolem Rolavy. Krušnohorský monument vyvrcholí závěrečným stoupáním na Klínovec.

Sezonu uzavře monument, kterým se letos Road Classics za účasti 700 cyklistů a cyklistek uvedlo – výzva vedoucí z Liberce přes Jizerské hory s cílem u nezaměnitelného vysílače nad severočeskou metropolí. Pro velký zájem už v prvním ročníku chtějí organizátoři nabídnout tento jedinečný zážitek většímu počtu účastníků, nicméně kapacita bude opět omezena s ohledem na jejich komfort a možnosti organizačního zajištění.

Start premiéry Road Classics v Liberci | Road Classics

Seriál pro všechny

Kromě nových lokalit nabídne Road Classics také novinku v podobě zkrácených tras, a to ve všech třech případech. Servis a služby zůstávají pro všechny stejné, jen bude možnost v určitém bodě trasy odbočit a vydat se kratší cestou zpět do cíle.

„Chceme dát možnosti vyzkoušet si prémiovou cyklistiku i těm, kteří si na trasy přes 100 km nevěří, na silničce začínají a spíše než závodění si chtějí vyzkoušet atmosféru velké akce a jízdu po uzavřených silnicích s prvotřídním servisem,“ říká šéf projektu Road Classics Jan Hejda.  

Organizátoři nadále kladou důraz na zážitkové pojetí cyklistiky propojené se špičkovou gastronomií na trase. Proto pro ty, kteří na Road Classics nepotřebují spěchat, ale spíše si chtějí den vychutnat, je připravený opět formát švih. Pro ambiciózní účastníky je určena varianta závod.

"/

„Potěšil nás zájem o variantu švihu a ukázalo se, že to byl dobrý tah, kterým se Road Classics už od začátku odlišuje. Budeme na tomto formátu nadále pracovat a rozvíjet ho,” předesílá Hejda a dodává, že je čím dál tím více patrné, jak je cyklistika z velké části o životním stylu a obecně přesazích do jiných oblastí jako právě do gastronomie nebo třeba design či umění.Pro zájemce o kompletní účast může být zajímavé, že se jim budou sčítat časy ze všech monumentů a získají tak motivaci v podobě boje o co nejlepší umístění v celkové klasifikaci seriálu. Toto platí pro oba formáty – závod i švih – a vyhlášení proběhne po poslední akci na Ještědu.

V roce 2024 se organizátoři zaměří také na celoroční koncept Road Classics, který přinese kromě monumentů samotných i virtuální výzvy ve spojení s partnery seriálu, oblíbené social rides nebo tématické workshopy.

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Pořid plakáty k Road Classics v limitované edici
24. června 2024

Jak jste si pravděpodobně už všimnuli, ke každému letošnímu monumentu máme originální plakát. Ten...

zobrazit více
Martin Jahn: Tour de France je důkaz důvěryhodnosti a funkčnosti vozů Škoda
24. června 2024

Často sleduje Tour de France z bezprostřední blízkosti u trati v roli diváka. Nejen...

zobrazit více
Divoké počasí náladu nepokazilo. Road Classics se představilo na Pálavě
25. května 2024

Pálava hostila historicky druhý závod seriálu Road Classics....

zobrazit více
Dokonalé propojení cyklistiky a umění. Je to Jízda!
21. května 2024

Výstava, jakou svět ještě neviděl. To lze říct o expozici Jízda v trutnovské galerii EPO1, která...

zobrazit více
Skupina ČEZ je opět hlavním partnerem Road Classics. Závodníkům dodá energii v různých formách
18. května 2024

Spojení Skupina ČEZ s Road Classics pokračuje i nadále. Největší výrobce elektřiny v České...

zobrazit více