5/12/2023

Pálava, Klínovec a Ještěd. Registrace na rok 2024 spuštěny!

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane plnohodnotný seriál. V roce 2024 zážitkově laděná událost postupně zamíří na Jižní Moravu, do Krušných hor a sezonu uzavře návratem na Ještěd. Díky kratším alternativám hlavních tras nabízí seriál možnost zúčastnit se ještě širšímu spektru cyklistické veřejnosti. Registrace jsou nyní spuštěny.

Autor
1 minuta čtení

Vyprodaná zářijová premiéra Road Classics s finišem na Ještědu doložila, že je v tuzemsku velká poptávka po prémiové silniční cyklistice. Proto v příštím roce vyrukuje Road Classics hned se třemi závody, na které je možné se nyní registrovat.

Seriál s podtitulem „monumenty, co tě zvednou ze sedla“ začne 25. května jihomoravskou edicí. Ta se bude odehrávat ve formátu atraktivního okruhu, který zavede účastníky přímo do centra vinařského regionu Pálava. 

"/

Pokračování seriálu najde domov 3. srpna v Krušných horách. Pouť pohořím začne v Božím Daru a peloton se vydá západním směrem třeba i do zapomenuté oblasti kolem Rolavy. Krušnohorský monument vyvrcholí závěrečným stoupáním na Klínovec.

Sezonu uzavře monument, kterým se letos Road Classics za účasti 700 cyklistů a cyklistek uvedlo – výzva vedoucí z Liberce přes Jizerské hory s cílem u nezaměnitelného vysílače nad severočeskou metropolí. Pro velký zájem už v prvním ročníku chtějí organizátoři nabídnout tento jedinečný zážitek většímu počtu účastníků, nicméně kapacita bude opět omezena s ohledem na jejich komfort a možnosti organizačního zajištění.

"/

Seriál pro všechny

Kromě nových lokalit nabídne Road Classics také novinku v podobě zkrácených tras, a to ve všech třech případech. Servis a služby zůstávají pro všechny stejné, jen bude možnost v určitém bodě trasy odbočit a vydat se kratší cestou zpět do cíle.

„Chceme dát možnosti vyzkoušet si prémiovou cyklistiku i těm, kteří si na trasy přes 100 km nevěří, na silničce začínají a spíše než závodění si chtějí vyzkoušet atmosféru velké akce a jízdu po uzavřených silnicích s prvotřídním servisem,“ říká šéf projektu Road Classics Jan Hejda.  

Organizátoři nadále kladou důraz na zážitkové pojetí cyklistiky propojené se špičkovou gastronomií na trase. Proto pro ty, kteří na Road Classics nepotřebují spěchat, ale spíše si chtějí den vychutnat, je připravený opět formát švih. Pro ambiciózní účastníky je určena varianta závod.

"/

„Potěšil nás zájem o variantu švihu a ukázalo se, že to byl dobrý tah, kterým se Road Classics už od začátku odlišuje. Budeme na tomto formátu nadále pracovat a rozvíjet ho,” předesílá Hejda a dodává, že je čím dál tím více patrné, jak je cyklistika z velké části o životním stylu a obecně přesazích do jiných oblastí jako právě do gastronomie nebo třeba design či umění.Pro zájemce o kompletní účast může být zajímavé, že se jim budou sčítat časy ze všech monumentů a získají tak motivaci v podobě boje o co nejlepší umístění v celkové klasifikaci seriálu. Toto platí pro oba formáty – závod i švih – a vyhlášení proběhne po poslední akci na Ještědu.

V roce 2024 se organizátoři zaměří také na celoroční koncept Road Classics, který přinese kromě monumentů samotných i virtuální výzvy ve spojení s partnery seriálu, oblíbené social rides nebo tématické workshopy.

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Posedla natáčí podcast před publikem. A Road Classics je u toho!
14. února 2024

Už 26. února se můžeš těšit na akci, jejíž součástí bude i Road Classics. Náš partner, výrobce...

zobrazit více
3-2-1 jedeme! Zapoj se do zimní výzvy
23. ledna 2024

Venku může být počasí, že by psa nevyhnal, ale správný cyklista si nevybírá. Zapoj se do zimní výzvy #SBCRWinter321, kterou jsme pro tebe...

zobrazit více
Lubor Tesař: Spokojenost účastníků je tou nejlepší odměnou
12. prosince 2023

Prožil úspěšnou kariéru v silničkářském profipelotonu, ze které vyčnívá především medaile z...

zobrazit více
Akční lyžování na Ještědu pro účastníky Road Classics
12. října 2023

Aktuální počasí naštěstí ještě umožňuje brát silničku na rande. Ale chtě nechtě se blíží...

zobrazit více
Staň se nefalšovaným klasikem! Kup si merch Road Classics
27. září 2023

Do dalšího monumentu zbývá ještě mnoho měsíců, i tak ale můžeš dosáhnout toho, že Road Classics s...

zobrazit více