17/9/2023

Velká premiéra je za námi. Ještěd byl pokořen za tři hodiny

Usmálo se na nás štěstí. Premiéra Road Classics byla zalitá sluncem a i díky tomu jsme v cíli viděli několik stovek úsměvů. Záminku k nejširšímu měli Martin Šrajer a Nikola Nosková –⁠ vítěz a vítězka formátu závod.

Autor
1 minuta čtení

Chceme ukázat, že cyklistika není jen cesta ze startu do cíle, že obnáší mnoho krásných věcí a není jen o nahánění sekund. I proto při pouti srdcem Jizerských hor zakončené finišem na magickém Ještědu čekali na účastníky bohatě vybavené občerstvovačky s pestrou škálou dobrot nebo káva v porcelánu.

Ale je třeba ocenit ty, kteří kolem kávičky jen proletěli.

Nejrychleji to mezi muži zvládl Martin Šrajer, který byl na Ještědu za 3 hodiny a 47 sekund. „Přestože to byl první ročník závodu, tak všechno bylo skvělé zvládnuté. Jsem si jistý, že se příští ročník povede taktéž vyprodat, protože to bylo na stejné úrovni jako nejlepší závody v Česku. Konkurence tu při premiéře nebyla tak silná, ale jsem si jistý, že nejlepší závodníci příští rok přijedou,“ řekl po vyhlášení vítěz. Pro druhé místo si dojel bývalý profesionál František Paďour, poslední místo na podiu obsadil Petr Janovský.

"/ 

Mezi ženami kralovala několikanásobná mistryně republiky Nikola Nosková. Mezi 341 účastníky formátu závod se vešla do první dvacítky. „Pro mě to byl domácí závod, a tak jsem znala všechny kopce až na stoupání na Hubertku, ale i tam byla hezká cesta. Užívala jsem si, že jsem mohla sjezdy zkracovat protisměrem, protože se jelo po uzavřených silnicích,“ hodnotila vítězka. Druhou ženou byla Jana Milec Jiřincová, třetí dojela Zuzana Boháčová.

"/

Kompletní výsledky z premiéry Road Classics, které se účastnilo celkem 689 cyklistů, naleznete ZDE

Příští rok se náš peloton zážitků rozjede naplno. Vypravíme se do několika koutů České republiky, které obnáší monumentální místa. Už teď můžeme říct, že na Ještěd se vrátíme. Vedle závodů nabídneme mnoho doprovodných akcí. Těšte se!

"

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Posedla natáčí podcast před publikem. A Road Classics je u toho!
14. února 2024

Už 26. února se můžeš těšit na akci, jejíž součástí bude i Road Classics. Náš partner, výrobce...

zobrazit více
3-2-1 jedeme! Zapoj se do zimní výzvy
23. ledna 2024

Venku může být počasí, že by psa nevyhnal, ale správný cyklista si nevybírá. Zapoj se do zimní výzvy #SBCRWinter321, kterou jsme pro tebe...

zobrazit více
Lubor Tesař: Spokojenost účastníků je tou nejlepší odměnou
12. prosince 2023

Prožil úspěšnou kariéru v silničkářském profipelotonu, ze které vyčnívá především medaile z...

zobrazit více
Pálava, Klínovec a Ještěd. Registrace na rok 2024 spuštěny!
5. prosince 2023

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane...

zobrazit více
Akční lyžování na Ještědu pro účastníky Road Classics
12. října 2023

Aktuální počasí naštěstí ještě umožňuje brát silničku na rande. Ale chtě nechtě se blíží...

zobrazit více