17/9/2023

Velká premiéra je za námi. Ještěd byl pokořen za tři hodiny

Usmálo se na nás štěstí. Premiéra Road Classics byla zalitá sluncem a i díky tomu jsme v cíli viděli několik stovek úsměvů. Záminku k nejširšímu měli Martin Šrajer a Nikola Nosková –⁠ vítěz a vítězka formátu závod.

Autor
1 minuta čtení

Chceme ukázat, že cyklistika není jen cesta ze startu do cíle, že obnáší mnoho krásných věcí a není jen o nahánění sekund. I proto při pouti srdcem Jizerských hor zakončené finišem na magickém Ještědu čekali na účastníky bohatě vybavené občerstvovačky s pestrou škálou dobrot nebo káva v porcelánu.

Ale je třeba ocenit ty, kteří kolem kávičky jen proletěli.

Nejrychleji to mezi muži zvládl Martin Šrajer, který byl na Ještědu za 3 hodiny a 47 sekund. „Přestože to byl první ročník závodu, tak všechno bylo skvělé zvládnuté. Jsem si jistý, že se příští ročník povede taktéž vyprodat, protože to bylo na stejné úrovni jako nejlepší závody v Česku. Konkurence tu při premiéře nebyla tak silná, ale jsem si jistý, že nejlepší závodníci příští rok přijedou,“ řekl po vyhlášení vítěz. Pro druhé místo si dojel bývalý profesionál František Paďour, poslední místo na podiu obsadil Petr Janovský.

"/ 

Mezi ženami kralovala několikanásobná mistryně republiky Nikola Nosková. Mezi 341 účastníky formátu závod se vešla do první dvacítky. „Pro mě to byl domácí závod, a tak jsem znala všechny kopce až na stoupání na Hubertku, ale i tam byla hezká cesta. Užívala jsem si, že jsem mohla sjezdy zkracovat protisměrem, protože se jelo po uzavřených silnicích,“ hodnotila vítězka. Druhou ženou byla Jana Milec Jiřincová, třetí dojela Zuzana Boháčová.

"/

Kompletní výsledky z premiéry Road Classics, které se účastnilo celkem 689 cyklistů, naleznete ZDE

Příští rok se náš peloton zážitků rozjede naplno. Vypravíme se do několika koutů České republiky, které obnáší monumentální místa. Už teď můžeme říct, že na Ještěd se vrátíme. Vedle závodů nabídneme mnoho doprovodných akcí. Těšte se!

"

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Divoké počasí náladu nepokazilo. Road Classics se představilo na Pálavě
25. května 2024

Pálava hostila historicky druhý závod seriálu Road Classics....

zobrazit více
Dokonalé propojení cyklistiky a umění. Je to Jízda!
21. května 2024

Výstava, jakou svět ještě neviděl. To lze říct o expozici Jízda v trutnovské galerii EPO1, která...

zobrazit více
Skupina ČEZ je opět hlavním partnerem Road Classics. Závodníkům dodá energii v různých formách
18. května 2024

Spojení Skupina ČEZ s Road Classics pokračuje i nadále. Největší výrobce elektřiny v České...

zobrazit více
Půjč si na Road Classics kolo
11. května 2024

Na seriál Road Classics můžeš vyrazit i bez vlastního kola. Tréninkové centrum Alltraining.cz totiž bude mít na Pálavě, Klínovci i Ještědu půjčovnu...

zobrazit více
Monumentální cena v tombole na Road Classics
16. dubna 2024

Díky našemu partnerství s M1 Project Sport na tebe na každém letošním monumentu čeká velkolepá...

zobrazit více