11/9/2023

Chceš podpořit závodníky? Na Ještědu na tebe čeká fanzóna

Tady to bude účastníky premiéry Road Classics nejvíce bolet, tady tě budou nejvíce potřebovat. Pokud míříš na Road Classics jako fanoušek nebo fanynka, fanzóna na Ještědu je tím nejlepším místem, kam dorazit. 

Autor
1 minuta čtení

Více než 10kilometrové stoupání na Ještěd je grandiózním finišem měřené části trasy našeho prvního monumentu. Samozřejmě také bolavým, proto závodníci, závodnice, švihaři a švihařky budou v úplném závěru potřebovat povzbudit hlasem nebo potleskem. Rozhodně se nebráníme ani vizuální kulise v podobě dýmovnic, které fanoušci standardně používají na největších cyklistických akcích.

A aby se příchozím fandilo lépe, bude na ně v úseku od tunelu těsně pod vrcholem k vysílači čekat fanzóna s moderátorem.

K fanzóně se nejlépe přiblížíte zdarma sedačkovou lanovkou Skalka, kterou provozuje Skiareál Ještěd. Doporučujeme k ní přijet městskou hromadnou dopravou, konkrétně tramvajovou linkou č. 3. Auto případně zaparkujete přímo u skiareálu na placeném parkovišti. Lanovka tě během pár minut vyveze do výšky 892 m n.m. na ještědský hřeben a pak už na tebe čeká krátká a příjemná procházka.

"/

Za zpáteční jízdenku lanovkou sice na pokladně napřed zaplatíš, ale po příchodu na parkoviště Ještědka dostaneš v infostánku razítko, díky kterému ti posléze po cestě dolů budou vráceny peníze. V infostánku dostaneš voucher na jedno pivo od pivovaru Albrecht a také se dozvíš, že po silnici se mezi 13:30 až 17:00 můžeš pohybovat k tunelu, ale k vysílači se coby fanoušek/návštěvník dostaneš zkratkou po červené turistické stezce. Tunel je zkrátka pro pěší uzavřený.

Doprava autem na Ještěd a z něj není možná mezi 13:00 až 17:00. Obousměrně je uzavřená silnice z Křižan na Výpřež, z Výpřeže na Ještědku i z Výpřeže k parkovišti pod lanovkou.

"

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Divoké počasí náladu nepokazilo. Road Classics se představilo na Pálavě
25. května 2024

Pálava hostila historicky druhý závod seriálu Road Classics....

zobrazit více
Dokonalé propojení cyklistiky a umění. Je to Jízda!
21. května 2024

Výstava, jakou svět ještě neviděl. To lze říct o expozici Jízda v trutnovské galerii EPO1, která...

zobrazit více
Skupina ČEZ je opět hlavním partnerem Road Classics. Závodníkům dodá energii v různých formách
18. května 2024

Spojení Skupina ČEZ s Road Classics pokračuje i nadále. Největší výrobce elektřiny v České...

zobrazit více
Půjč si na Road Classics kolo
11. května 2024

Na seriál Road Classics můžeš vyrazit i bez vlastního kola. Tréninkové centrum Alltraining.cz totiž bude mít na Pálavě, Klínovci i Ještědu půjčovnu...

zobrazit více
Monumentální cena v tombole na Road Classics
16. dubna 2024

Díky našemu partnerství s M1 Project Sport na tebe na každém letošním monumentu čeká velkolepá...

zobrazit více