11/9/2023

Chceš podpořit závodníky? Na Ještědu na tebe čeká fanzóna

Tady to bude účastníky premiéry Road Classics nejvíce bolet, tady tě budou nejvíce potřebovat. Pokud míříš na Road Classics jako fanoušek nebo fanynka, fanzóna na Ještědu je tím nejlepším místem, kam dorazit. 

Autor
1 minuta čtení

Více než 10kilometrové stoupání na Ještěd je grandiózním finišem měřené části trasy našeho prvního monumentu. Samozřejmě také bolavým, proto závodníci, závodnice, švihaři a švihařky budou v úplném závěru potřebovat povzbudit hlasem nebo potleskem. Rozhodně se nebráníme ani vizuální kulise v podobě dýmovnic, které fanoušci standardně používají na největších cyklistických akcích.

A aby se příchozím fandilo lépe, bude na ně v úseku od tunelu těsně pod vrcholem k vysílači čekat fanzóna s moderátorem.

K fanzóně se nejlépe přiblížíte zdarma sedačkovou lanovkou Skalka, kterou provozuje Skiareál Ještěd. Doporučujeme k ní přijet městskou hromadnou dopravou, konkrétně tramvajovou linkou č. 3. Auto případně zaparkujete přímo u skiareálu na placeném parkovišti. Lanovka tě během pár minut vyveze do výšky 892 m n.m. na ještědský hřeben a pak už na tebe čeká krátká a příjemná procházka.

"/

Za zpáteční jízdenku lanovkou sice na pokladně napřed zaplatíš, ale po příchodu na parkoviště Ještědka dostaneš v infostánku razítko, díky kterému ti posléze po cestě dolů budou vráceny peníze. V infostánku dostaneš voucher na jedno pivo od pivovaru Albrecht a také se dozvíš, že po silnici se mezi 13:30 až 17:00 můžeš pohybovat k tunelu, ale k vysílači se coby fanoušek/návštěvník dostaneš zkratkou po červené turistické stezce. Tunel je zkrátka pro pěší uzavřený.

Doprava autem na Ještěd a z něj není možná mezi 13:00 až 17:00. Obousměrně je uzavřená silnice z Křižan na Výpřež, z Výpřeže na Ještědku i z Výpřeže k parkovišti pod lanovkou.

"

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Posedla natáčí podcast před publikem. A Road Classics je u toho!
14. února 2024

Už 26. února se můžeš těšit na akci, jejíž součástí bude i Road Classics. Náš partner, výrobce...

zobrazit více
3-2-1 jedeme! Zapoj se do zimní výzvy
23. ledna 2024

Venku může být počasí, že by psa nevyhnal, ale správný cyklista si nevybírá. Zapoj se do zimní výzvy #SBCRWinter321, kterou jsme pro tebe...

zobrazit více
Lubor Tesař: Spokojenost účastníků je tou nejlepší odměnou
12. prosince 2023

Prožil úspěšnou kariéru v silničkářském profipelotonu, ze které vyčnívá především medaile z...

zobrazit více
Pálava, Klínovec a Ještěd. Registrace na rok 2024 spuštěny!
5. prosince 2023

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane...

zobrazit více
Akční lyžování na Ještědu pro účastníky Road Classics
12. října 2023

Aktuální počasí naštěstí ještě umožňuje brát silničku na rande. Ale chtě nechtě se blíží...

zobrazit více