10/8/2023

Holky, ze sedla!

Jedním z cílů Road Classics je jasně vzkázat, že holky nebo dámy k silniční cyklistice neoddiskutovatelně patří. I proto je hlavní tváří zářijového monumentu Marcela Joglová. Vytrvalostní běžkyně s olympijskými zkušenostmi, pro kterou se kolo stalo obrovskou vášní.

Autor
1 minuta čtení

Chceme, aby monument s finišem na Ještědu zvedl ze sedla i co nejvíce žen. Pokud některé zatím váhají s registrací skrze to, že trasa pro ně může být zvláště v závodním tempu příliš náročná, připomínáme, že nabízíme formát švih.

V něm není třeba nahánět každou sekundu. Zvolíš si tempo, které ti sedí, po náročném stoupání se můžeš zastavit na občerstvovačce, která bude uzpůsobená tomu, že se klidně na delší chvíli zdržíš a dáš si něco dobrého. Zkrátka na pohodu. A s kamarádkou po tvém boku budeš „likvidovat“ kilometry snadněji.

„Akce takového formátu v České republice skutečně chyběla. Finiš na nějakém monumentálním místě – jako když se díváme například na Tour de France – má neuvěřitelné kouzlo. A byť v menším rozměru, bylo by krásné zažít něco takového na vlastní kůži,“ podotýká ambasadorka Road Classics Marcela Joglová.

"/

A k tomu, aby akci zažilo i co nejvíce žen, říká: „Troufnu si říct, že právě tady je ta šance. Jednak tím, že Road Classics dává na výběr ze dvou formátů. A hlavně tím, že se jede po uzavřených silnicích a je k dispozici dostatečný časový limit, aby nebyly – nejen – ženy ve stresu,“ dodává.

Na Ještěd – do cíle měřené části trasy – se stačí dostat do šesti hodin od startu. Vychází to tak, že se do limitu vejdeš, pokud pojedeš průměrně aspoň 16 kilometrů za hodinu.

V září v pelotonu najdeš i holky z oblíbené komunity FITFAB Strong nebo početný tým Prague Mountain Sisters, který se snaží popularizovat ženský sport.

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Posedla natáčí podcast před publikem. A Road Classics je u toho!
14. února 2024

Už 26. února se můžeš těšit na akci, jejíž součástí bude i Road Classics. Náš partner, výrobce...

zobrazit více
3-2-1 jedeme! Zapoj se do zimní výzvy
23. ledna 2024

Venku může být počasí, že by psa nevyhnal, ale správný cyklista si nevybírá. Zapoj se do zimní výzvy #SBCRWinter321, kterou jsme pro tebe...

zobrazit více
Lubor Tesař: Spokojenost účastníků je tou nejlepší odměnou
12. prosince 2023

Prožil úspěšnou kariéru v silničkářském profipelotonu, ze které vyčnívá především medaile z...

zobrazit více
Pálava, Klínovec a Ještěd. Registrace na rok 2024 spuštěny!
5. prosince 2023

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane...

zobrazit více
Akční lyžování na Ještědu pro účastníky Road Classics
12. října 2023

Aktuální počasí naštěstí ještě umožňuje brát silničku na rande. Ale chtě nechtě se blíží...

zobrazit více