25/7/2023

Švih, nebo závod? Přečti si více o našich formátech

Jedním z cílů Road Classics je přinést do České republiky něco zcela nového. A k tomu se váže i náš formát švih. Varianta pro všechny, kteří si chtějí pořádně vychutnat cyklistickou pohodu na uzavřených silnicích, výhledy, jízdu v balíku nebo dobroty a kafe na občerstvovačkách. Pro ty, kteří touží po klasickém soupeření a souboji s časem, jsme připravili standardnější formát závod.

Autor
2 minuty čtení

Chceme, aby Road Classics bylo zážitkem pro všechny. Víme, že představy ohledně ideálního cyklistického zážitku se mohou lišit. Proto se vydáváme cestou dvou formátů – na oba se přihlásíš za stejnou cenu ve SportID.

Švih

Švih je tu pro ty, kteří neřeší celkový čas a pořadí. Jízdu chtějí pojmout spíše požitkářsky, pohodově, rádi si v balíku popovídají, nehoní se za rekordy. Nebo je jejich cílem zkrátka dojet. Kdyby ti přece jenom scházelo trochu té soutěživosti, čekají na tebe měřené segmenty, ze kterých vytvoříme klasifikaci.

Věříme, že tato varianta je ideální i pro holky nebo dámy, které mohou mít ze závodního režimu ve spojení s profilem trasy určitý respekt. Ve švihu obdržíš nablýskanou social ride, která má tento respekt odbourat. A zároveň skrze převýšení dostaneš pořádnou výzvu, jejíž odškrtnutí ti dá pocit hrdosti.

Vzhledem k uzavřeným silnicím si ale nelze jízdu vychutnávat do setmění. Na provoz nenarazíš, pokud pojedeš průměrnou rychlostí aspoň 16 kilometrů za hodinu. Na 94. kilometr – vrchol Ještědu – by ses měl/a dostat do šesti hodin jízdy. V určitém místě na trase, které bude upřesněno, bude stanovený časový limit a bude na něm čekat sběrný vůz. Pokud by se přece jen stalo, že se nevejdeš do limitu, samozřejmě můžeš šlapat do pedálů dál. Jen už se ti nebude měřit čas a dostaneš se do provozu. Jestli budeš chtít, můžeš se nechat odvézt.

Závod

Ambiciózní zájemci, kteří chtějí jet pilu, překonat sami sebe a být na Ještědu v nejkratším možném čase, uvítají variantu závod i s vrchařskými prémiemi a jednou spurterskou prémií. V té se poměříš s ostatními závoďáky a vymáčkneš ze sebe vše. Pokud ale narazíš na limit a dojdou síly, vůbec nic se neděje. I když se ocitneš mezi švihaři, nekončíš, můžeš projet trasu v tempu, v jakém uznáš za vhodné.

Vytvoříme celkové pořadí i klasifikaci podle získaných bodů na prémiích. 

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Skupina ČEZ je opět hlavním partnerem Road Classics. Závodníkům dodá energii v různých formách
18. května 2024

Spojení Skupina ČEZ s Road Classics pokračuje i nadále. Největší výrobce elektřiny v České...

zobrazit více
Půjč si na Road Classics kolo
11. května 2024

Na seriál Road Classics můžeš vyrazit i bez vlastního kola. Tréninkové centrum Alltraining.cz totiž bude mít na Pálavě, Klínovci i Ještědu půjčovnu...

zobrazit více
Monumentální cena v tombole na Road Classics
16. dubna 2024

Díky našemu partnerství s M1 Project Sport na tebe na každém letošním monumentu čeká velkolepá...

zobrazit více
Potrénuj na monumenty díky SBCRide
31. března 2024

Zařaď do tréninku na naše monumenty akce, díky kterým se budeš na dobrodružství jménem Road Classics těšit ještě víc. Ve spolupráci se Ski a Bike...

zobrazit více
Udělej si Road Classics ještě lepší s péčí od SportHelp
21. března 2024

Na všech letošních monumentech můžeš získat ještě větší komfort. Postaráno o tebe bude díky...

zobrazit více