25/7/2023

Švih, nebo závod? Přečti si více o našich formátech

Jedním z cílů Road Classics je přinést do České republiky něco zcela nového. A k tomu se váže i náš formát švih. Varianta pro všechny, kteří si chtějí pořádně vychutnat cyklistickou pohodu na uzavřených silnicích, výhledy, jízdu v balíku nebo dobroty a kafe na občerstvovačkách. Pro ty, kteří touží po klasickém soupeření a souboji s časem, jsme připravili standardnější formát závod.

Autor
2 minuty čtení

Chceme, aby Road Classics bylo zážitkem pro všechny. Víme, že představy ohledně ideálního cyklistického zážitku se mohou lišit. Proto se vydáváme cestou dvou formátů – na oba se přihlásíš za stejnou cenu ve SportID.

Švih

Švih je tu pro ty, kteří neřeší celkový čas a pořadí. Jízdu chtějí pojmout spíše požitkářsky, pohodově, rádi si v balíku popovídají, nehoní se za rekordy. Nebo je jejich cílem zkrátka dojet. Kdyby ti přece jenom scházelo trochu té soutěživosti, čekají na tebe měřené segmenty, ze kterých vytvoříme klasifikaci.

Věříme, že tato varianta je ideální i pro holky nebo dámy, které mohou mít ze závodního režimu ve spojení s profilem trasy určitý respekt. Ve švihu obdržíš nablýskanou social ride, která má tento respekt odbourat. A zároveň skrze převýšení dostaneš pořádnou výzvu, jejíž odškrtnutí ti dá pocit hrdosti.

Vzhledem k uzavřeným silnicím si ale nelze jízdu vychutnávat do setmění. Na provoz nenarazíš, pokud pojedeš průměrnou rychlostí aspoň 16 kilometrů za hodinu. Na 94. kilometr – vrchol Ještědu – by ses měl/a dostat do šesti hodin jízdy. V určitém místě na trase, které bude upřesněno, bude stanovený časový limit a bude na něm čekat sběrný vůz. Pokud by se přece jen stalo, že se nevejdeš do limitu, samozřejmě můžeš šlapat do pedálů dál. Jen už se ti nebude měřit čas a dostaneš se do provozu. Jestli budeš chtít, můžeš se nechat odvézt.

Závod

Ambiciózní zájemci, kteří chtějí jet pilu, překonat sami sebe a být na Ještědu v nejkratším možném čase, uvítají variantu závod i s vrchařskými prémiemi a jednou spurterskou prémií. V té se poměříš s ostatními závoďáky a vymáčkneš ze sebe vše. Pokud ale narazíš na limit a dojdou síly, vůbec nic se neděje. I když se ocitneš mezi švihaři, nekončíš, můžeš projet trasu v tempu, v jakém uznáš za vhodné.

Vytvoříme celkové pořadí i klasifikaci podle získaných bodů na prémiích. 

Galerie aktuality

Další aktuality

zobrazit více
Posedla natáčí podcast před publikem. A Road Classics je u toho!
14. února 2024

Už 26. února se můžeš těšit na akci, jejíž součástí bude i Road Classics. Náš partner, výrobce...

zobrazit více
3-2-1 jedeme! Zapoj se do zimní výzvy
23. ledna 2024

Venku může být počasí, že by psa nevyhnal, ale správný cyklista si nevybírá. Zapoj se do zimní výzvy #SBCRWinter321, kterou jsme pro tebe...

zobrazit více
Lubor Tesař: Spokojenost účastníků je tou nejlepší odměnou
12. prosince 2023

Prožil úspěšnou kariéru v silničkářském profipelotonu, ze které vyčnívá především medaile z...

zobrazit více
Pálava, Klínovec a Ještěd. Registrace na rok 2024 spuštěny!
5. prosince 2023

Po úspěšném pilotním ročníku projektu pro amatérské silniční cyklisty se z Road Classics stane...

zobrazit více
Akční lyžování na Ještědu pro účastníky Road Classics
12. října 2023

Aktuální počasí naštěstí ještě umožňuje brát silničku na rande. Ale chtě nechtě se blíží...

zobrazit více